TANIM : Sentetik reçine esaslı , mat görünümlü yol çizgi boyasıdır.
ÖZELLİKLERİ : Yüksek aşınma direnci , hızlı kuruma ve dayanıklılık karakteristik özellikleridir.
UYGULAMA ALANI : Soğuk yol çizgi boyası, karayolu, kaldırım ve yaya geçitlerinin trafik kontrol çizgilerinin işaretlenmesinde kullanılır. Asfalt ve betona uygulanabilir.

UYGULAMA ŞEKLİ :
Yüzey Hazırlama :
• Uygulamanın yapılacağı yol yüzeyi yağ, kir ve kalıcı pislikten arındırılmalıdır. Temizleme işlemi frezeleme yöntemi ile zımparalama şeklinde yapılabilir.
Uygulama :
• İnceltilmeden kullanıma hazırdır. Bazı durumlarda isteğe bağlı olarak max. %5 822-9108 Dyotrafik Tineri ile inceltilerek kullanılabilir.
• Uygulama , yağış ve esinti olmayan çevre koşullarında ortamın ve asfaltın sıcaklığı min. 15 °C ve bağıl rutubeti max % 85 olmak şartıyla,ve taze boya filmi üzerinde bir toz tabakası olmayacak şekilde, temiz ve kuru asfalt yüzeye tatbik edilerek yapılmalıdır.

BOYANABİLEN ALAN : Tek katta yüzeye bağlı olarak 1 L ile 350 mikron kuru film kalınlığında 1.6 m² alan kaplanabilir. (kayıplar hariç)
PARLAMA NOKTASI : < 21 °C
GÜVENLİK UYARISI : S2 : Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz.
S16 : Tutuşturucu kaynaklardan uzakta muhafaza ediniz.-Sigara içmeyiniz.
S36/37/39 : Uygun koruyucu giysi, koruyucu eldiven,koruyucu/maske kullanınız. S51 : Sadece iyi havalandırılan yerlerde kullanınız. S60 : Bu maddeyi ve kabını tehlikeli atık olarak bertaraf ediniz.
S62 : Yutulması halinde kusturmayınız. Derhal ilkyardım servisine başvurunuz, kabı veya etiketi gösteriniz.
RİSK UYARISI : R11 : Kolay Alevlenir. R 48/20 : Zararlı,solunduğunda cilt ile temasında tedavisi mümkün olmayan etki olası riski.R 63 : Doğmamış çocuğa zarar verme olası riski. R 65 : Zararlı, yutulması halinde akciğerde hasara neden olabilir.
Aseton ve Toluen içerir.